• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2018-19 Sonbahar Kış Modasında Öne Çıkanlar
#1
2018-19 Sonbahar/Kış sezonunda öne çıkan trendleri, parçaları ve tasarımcıları Türkiye’nin önde gelen markalarının satın alma ve pazarlama direktörlerine sorduk.

Sezonun olmazsa olmaz trendleri neler?
Sebla Refiğ Devidas: Bu sezon başta leopar ve zebra olmak üzere hayvan desenleri, toprak tonları, iddialı dış giyim ve hırkalar, kare ve ekose desenleri öne çıkıyor. Bu trendlerde özellikle tasarımcıları değişen Chloe ve Givenchy’nin yanı sıra Balenciaga, Missoni, Etro, Dior ve Stella McCartney’in payı büyük. Sezonda birbirine zıt iki farklı siluet dikkat çekiyor. Bir tarafta pileli etekler ve oversize sweatshirt’lerin sneaker’larla tamamlandığı sportif bir duruş, diğer tarafta ise tepeden tırnağa aynı desenden yüksek belli pantolonların, bele oturan ceketlerle bir arada kullanıldığı sofistike bir tavır.
Azra Zeyrek: Birçok farklı dinamikten ilham alan bir sezonla karşı karşıyayız. Layer on layer altın çağını yaşarken etiketlerin tasarımlara hükmettiği ‘logomania’ akımı bu sezon kendinden bahsettirir oldu. Aşırıya kaçan bu kavramlar şu an için sezona hükmediyor olabilir; fakat önemli olan dengeli bir şekilde bu sezonda da herkesin tavrına ve vücut yapısına yakışacak şeyler bulabilmesi ve gerçek anlamda taşıyabilmesi. 
Nesligül Altay: İngiliz Check desenleri ve ekosenin her tonu bu sezonun olmazsa olmazlarından. Hayvan desenleri arasından ise özellikle leoparın ön planda olduğunu görüyoruz. Geçmişe dönüşte ise 80’lerin etkisinden bir süre daha çıkamayacağız gibi görünüyor.Bu sezon mutlaka satın alınması gereken parçalar hangileri?

Sebla Refiğ Devidas: Uzun veya oversize bir palto ya da çarpıcı bir hırka bu sezonun olmazsa olmazı. Bunları ince ipek elbiseler ve kovboy botlarıyla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sezonun çevre dostu tavrını desteklemek adına yapay deri ve yapay kürklerin kullanıldığı ürünler de tercih edilebilir.Azra Zeyrek: Bu sezon derin uykusundan uyanan animal print hakimiyetindeki parçalar uzun süre gardırobumuzdan çıkmayacak gibi görünen bir yatırım. Leopar deseni kullanmayı sevenler için, Ipekyol’un Sonbahar-Kış sezonundan klasik kesim yüksek bel kumaş pantolonla kombinleyerek sakinleştirmek iyi bir fikir olabilir. Machka’nın kış sezonunda yer alan, harika kalıplı tailor-madeceketleriyse smart casual birçok kombinle gündüzden geceye tercih edilecek zamansız ve yaşsız parçalardan bana göre.

Nesligül Altay: Bu sezon mutlaka yatırım yapılması gereken parçalar arasında animal print elbise, gömlek veya etek; deri elbiseler ve etekler; check desenli bir palto, oversize örgü kazakla ve kovboy çizmeleri ilk sırada yer buluyor.
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi