• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vakko ESMOD Yeni Döneme Başlıyor
#1
Türkiye'nin en köklü moda markası Vakko, dünyanın en köklü ve en etkin moda okulu ESMOD ile İstanbul'da buluşarak, Türkiye'de moda endüstrisinin geleceğini hazırlamaya devam ediyor.

1841 yılında Paris'te kurulan ESMOD, dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyor. ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını, Vakko ESMOD Moda Akademisi iş birliğiyle uygulamaya koyuyor.

Yaratıcı fikir ve teknik bilgilerini ortaya koyarak koleksiyonlar hazırlamak, moda tasarımcılarının başlıca görevi. Fikirler öncelikle eskizler, renk çalışmaları, ilham panosu ve teknik çizimler halinde, iki boyutlu olarak hayata geçer. İyi bir moda tasarımcısının, tasarımdan üretime, bir koleksiyonun oluşmasını sağlayan tüm süreçler hakkında kapsamlı bilgi sahibi olması gerekir. Bunların en iyi şekilde farkında olan ESMOD, 2 ve 3 yıllık Moda Tasarımı ve Yaratımı diploma programıyla geleceğin tasarımcılarını en iyi şekilde yetiştiriyor.

Vakko Esmod Moda Akademisi dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını uygulamaya koyuyor. Vakko Esmod Moda Akademisinde moda tasarımı ve yaratımı diploma programının yanı sıra Moda tasarımı, Modelizm, Stil danışmanlığı, Styling, Moda fotoğrafçılığı, Çanta tasarımı, Ayakkabı tasarımı, Moda ve Marka Yönetimi, Ürün ve Satınalma Yönetimi, Dijital Pazarlama ve E-Ticaret, Görsel Düzenleme-Story Telling, KPI’lar ile Perakendede Yönetim, İş Yönetimi kısa dönem sertifika programları da yer alıyor.

ESMOD, 1841 yılında Fransa’da kurulmuş, 176 yıllık geçmişe sahip, dünyanın ilk ve en eski moda okuludur. ESMOD’un yıllar içerisinde oluşturduğu bir eğitim programı ve metodu var. Vakko da Türkiye’yi modern ve lüks mağazacılıkla tanıştıran, birçok ilkin öncülüğünü yapan bir marka. Modaya ve moda eğitimine bakış açılarının, vizyonlarının birbirine paralel olması, bu iki köklü kurumu bir araya getirdi. 2010 yılı itibariyle ESMOD İstanbul, 2013 yılından bu yana ise Vakko ESMOD Moda Akademisi olarak İstanbul’da faaliyet gösteriyor.
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi